kümblustünn
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

Kümblustünnide põnev ajalugu.

Kui mõtlete kümblustünnidele, mõtlete veejoale, mis rahustab ja lõõgastab teie keha. Kui olete kunagi omanud mõnda neist kaunitest leiutistest või veetnud sellega aega, siis teate, kui rahulikuks muutub elu, kui kastate oma keha vanni.

Mida teate kümblustünnide ajaloost? Siin on selle ajaloo lühijuhend, sealhulgas kümblustünnide areng, evolutsioon ja oluline roll meie kultuuris.

Kuidas kümblustünnid tekkisid

Esimesed kümblustünnid
Esimesed kümblustünnid ei olnud aga müügilolevad mudelid, mida Roy müüs 1968. aastal, vaid põhinesid basseinipumba sisestamisel vanni, mille tema vanaonu Candido leiutas 1948. aastal. Idee paigutada “aeratsioonipump” vann jõudis masinist Candidole, kes emigreerus 1903. aastal Itaaliast USA-sse vaevalt gümnaasiumiharidusega, et pakkuda leevendust oma 15-kuusele pojale, kes kannatas reumatoidartriidi valude all.

Kümlustünnide tehnoloogia areng ehk kuidas kümblustünne valmistatakse.

Kümlustünnide erinevad stiilid
Kümblustünn on arenenud alates esialgsetest mudelitest, mille Roy Jacuzzi töötas välja 1968. aastal (ja isegi vannid, mille mullivannivennad muutsid kümblustünnideks, sisestades kümme aastat varem õhutuspumba). Mullivanne on erinevat tüüpi ja stiile, mis on mõeldud nii sise- kui ka välibasseini jaoks. Neid on ka erineva suuruse ja kujuga, et rahuldada ühe või mitme inimese vajadusi, kes soovivad oma terapeutilistest joavooludest kasu saada.

Kuulsad ja märkimisväärsed kümblusvannide kasutajad
Kümblustünne on kasutanud paljud tuntud inimesed. Algusaegadel reklaamisid mullivannivennad toodet populaarse telesaate “Päevakuninganna” kaudu. Sellised kuulsused nagu Jayne Mansfield ja telekauboi Randolph Scott andsid tunnistusi mullivanni omamisest tulenevate terapeutiliste eeliste kohta. Kui Roy 1968. aastal toodet massiliselt turustama hakkas, oli Suzanne Somersi nimeline noor modell mullivannide varajase esindajana.

Kümblustünni tõus


Kümblustünnid said erilise peaosa 2010. aasta ulmekomöödias “Hot Tub Time Machine” ja selle 2016. aasta järjes “Hot Tub Time Machine 2”. Mullivann on leidnud end ka teistes peaosades, näiteks 1986. aasta kultusklassikas “Ferris Bueller’s Day Off” nimitegelase Ferris Buelleri ja tema parima sõbra Cameroni täisealiseks saamine. Mullivann tehti osaks ka koomik Eddie Murphy 1984. aasta James Browni filmist “James Browni kuulsuste mullivannipidu”.

Kokkuvõtteks:
Tänapäeval tuntud kümlustünnid tegi 1968. aastal kaubanduslikult kättesaadavaks Roy Jacuzzi.
Kümblustünnile on palju stiile ja kujundusi ning see on tõusnud oma tuntusele, mängides isegi oma filmis 2010. ja 2016. aastal.
Muutke kõmblustünnide ajalugu oma ajalooks. Ratastelvann toob selle unikaalse võimaluse teile koduhoovi kätte ja lase Teil seda nautida koos kümlustünni integreeritava vee gaasisoojendajaga. See on väga mugav viis oma mullivanni kütta ilma, et peaks lisama kütte materjale.

Lisateavet kümblustünni tüübi kohta, mis sobib ideaalselt teie elustiiliga saate kui võtate meiega ühendust:

Veel artikleid